0
  • سبد خرید شما خالی است !

اخبارعسل خاطره

ژاپن از افزایش زنبورداران غوغا می کند

افزایش قابل توجه زنبورداران در سراسر کشور سر و صدا ایجاد کرده است و دولت های مرکزی و محلی از افزایش تولید زنبورهای عسل برای رشد بسیاری از میوه ها و سبزیجات حمایت می کنند. تعداد زنبورداران سرگرمی نیز در حال افزایش است.

گرانی، جمعیت زنبور‌های عسل در ایران را کم کرد!

رییس کانون صنعت زنبور عسل کشور خاطر نشان کرد: بدون اقرار تمام زنبورستان‌های ایران بیمار هستند و از آنجایی که هزینه دارو ۳۰۰ درصد گران شده است بسیاری از تولیدکنندگان عسل چاره‌ای ندارند جز اینکه داروی‌های ارزان قیمت و بی‌کیفیت چینی به زنبور‌ها بدهند تا کلنی‌هایشان حفظ شود.

آیا خوردن عسل خام بی خطر است؟

برای درک اینکه عسل خام چیست و چرا خوردن آن بی خطر است ، لازم است به طور خلاصه سفر جذاب عسل را از مزرعه تا کابینت آشپزخانه خود دنبال کنید.

درمان ام اس و پیشگیری از سرطان با نیش زنبور عسل

نیش زنبور عسل به عنوان مسکن طبیعی درد کاربرد دارد، اما جالب است بدانید که نیش این حیوان خواص بی‌نظیری در پیشگیری از بعضی از سرطان‌ها و درمان بیماری ام اس دارد.

آیا دیابتی‌ها می‌توانند عسل مصرف کنند؟

بیماران دیابتی برای کنترل سطح قندخون و جلوگیری از اثرات منفی ناشی از عدم تعادل قند در بدنشان باید از غذا‌های سالم استفاده کنند.

تاریخ مصرف عسل تا چه زمانی است؟
تصویر باورنکردنی از انگشتان زنبور عسل
تشخیص زمان به روش زنبورها

محققان اخیرا اعلام کرده‌اند ساعت‌های شبانه روزی زنبورها را می‌توان با یک عامل شگفت آور که اخیرا دریافته‌اند، تغییر داد و آن عامل، چرخه‌های دما در داخل کندو است.

روش هایی برای درمان گلودرد در خانه

گلودرد می‌تواند اولین نشانه سرماخوردگی، عوارض جانبی از تارهای صوتی آسیب دیده یا نشان دهنده یک بیماری حاد و جدی (همانند گلودرد استرپتوکوکی) باشد. صرف نظر از علت ایجاد گلودرد، نگرانی سریع شما زمانی که گلودرد بدتر می‌شود این است که چگونه آن را سریع‌تر درمان کنید.

عسل گندم سیاه و فواید آن

اکثر ما فقط یک نوع عسل می‌شناسیم و در واقع کمتر کسی است که بداند بیش از 300 نوع عسل وجود دارد. یکی از انواع عسل‌های کمتر شناخته شده عسل گندم سیاه است که به واسطه رنگ تیره خاص و همچنین عطر و طعم شگفت‌انگیز خود از دیگر انواع آن متمایز بوده که یادآور مِلاس نیشکر است.

توصیه های دامپزشکی برای زمستان گذرانی زنبورداران

دامپزشکی خراسان جنوبی یکی از مهمترین عوامل بروز بیماری در کلنی های زنبور عسل در فصل زمستان را استرس های دمایی عنوان و برای زمستان گذرانی زنبورداران توصیه هایی اعلام کرد.

زنبورها و قدرت مغناطیسی عجیب در مسیریابی

مندان می‌دانند که بسیاری از حیوانات به خطوط میدان مغناطیسی زمین حساس‌اند، اما آن‌چه هنوز ناشناخته مانده مکانیسمی است که این حیوانات با استفاده از آن راهیابی و مسیریابی می‌کنند.

زنبورها چهره را تشخیص می دهند

محققان دانشگاه IMIT ملبورن استرالیا دریافتند حشراتی مانند زنبور عسل و زنبور اروپایی با استفاده از مکانیزم های بصری شبیه به انسان قادرند چهره یکدیگر را با دقت بالایی تشخیص دهند.

دردناكترين نيش حشرات جهان

بيشتر انسانها حداقل يك بار با درد نيش زنبور آشنايي پيدا كرده‌اند، اما يك حشره‌ شناس با تجربه يك عمر تحقيق در مورد حشرات و آزمايش نيش‌هاي آنها، به معرفي 10 مورد از دردناكترين نيش‌هاي حشرات پرداخته است.

زنبورها قادر به حس میدان الکتریکی در گل‌ها هستند

زنبورها به وسیله موهای بسیار کوچکی که بر روی بدن آنها قرار دارد این میدان های الکتریکی را حس می کنند.