0
  • سبد خرید شما خالی است !

مقالات علمی عسل خاطره

توزین کلنی‎ها با ترازوی مناسب یا قپان، تنها روشی است که با آن می توان فهمید که در هر کلنی چه مقدار غذای ذخیره برای زمستان وجود دارد.

یک کلنی خوب باید دارای ملکه‎های جوان و قوی باشد که تا اواخر پاییز تخمگذاری کند و زنبوران جوان تازه متولد شده بتوانند برای زمستان گذرانی، خوشه بزرگی تشکیل دهند.

ماه شهریور می تواند یک دوره دشوار برای کار زنبورها باشد نه تنها برای زنبورداران داغ است بلکه جریان شهدها از کند و تقریبا وجود ندارد که منجر به سرقت و علاوه بر زنبورهای عسل دیگر ، زنبورها و کتهای زرد یک خطر بزرگ برای زنبورهای ضعیف هستند

ماه مرداد "گرم و مرطوب" است و زنبورها در قسمت خارج از کندو جمع می شوند تا خنک شوند. آنها به ساختن عسل ادامه می دهند ، اجازه می دهند که زنبورداران برای برداشتن عسل رسیده شروع کنند.

اوايل تير ماه وقت مهاجرت دادن كندوهاست. در خيلي از مناطق كشور فصل گل گياهان عسل خيز در اين ماه و اغلب حتي اوايل تا اواسط خرداد ماه پايان يافته است و هرگاه بخواهيم محصول عسل جالبي برداريم بايد حتما كندوها را به نقاط كوهستاني كه گل هاي فراوان داشته باشند مهاجرت داد.

برداشت عسل شیرین ترین کار در همه زنبورداری است. این پاداش ملموس و خوشمزه ای که در ازای مراقبت از زنبورهای عسل خود به دست می آورید.

عسل نارس توسط زنبورها تازه تولید شده باشد و هنوز عملیات تغلیظ توسط زنبورها روی آن انجام نشده یا به قدر کافی انجام نشده باشد.و میزان رطوبت بالایی داشته باشد.

عسل رسیده (عسل تغلیظ شده) به عسلی گفته می شود که بدون ترس از فاسدشدن، تا مدت نامعلومی قابل ذخیره است

عملیات برداشت عسل در تابستان به محض اتمام جریان شهد در طبیعت و پرشدن شان‎ها از عسل شروع می شود.

پس از تمام شدن گل های یک منطقه، برای دستیابی به منابع دیگر شهد و گرده اقدام به کوچ ‎دادن کلنی‎ها می شود.

کندوها در تابستان از عسل سنگین بوده و بیشتر کارها به برداشت و فرآوری عسل مربوط می شود.

خرداد ماه بهتر از هر زمان ديگر مي توان قدرت تخمگذاري ملكه را بررسي كرد. چون معمولا در همين ماه به حداكثر تخمگذاري ساليانه اش مي رسد.

در زنبورداري ارديبهشت ماه معمولا بهترين ماه سال مي باشد چون جمعيت در اين ماه به حداكثر قدرت ساليانه اش رسيده است. البته به شرط اينكه اولا هواي بد ماههاي پيش مانع رشد طبيعي آنها نشده و ثانيا زنبوردار تمام نيازهاي جمعيت را هر يك به موقع خود و به حد كافي برآورده باشد.

وقت آن است که جوانمردی را دوباره زنده کنیم ، یک حشره شش پا در پریشانی وجود دارد. بله ، زنبورها به کمک ما نیاز دارند.

امروزه مهم ترین اقدامی که برای جلوگیری از بچه دادن انجام می شود، کاستن از تراکم زنبورها در قسمت پرورش نوزادان در کندو است.

زنبورداری که می خواهد در کارش موفق باشد، باید قبل از جریان اصلی شهد در طبیعت، کلنی های خود را به حداکثر شمار جمعیت برساند. برای رسیدن به این هدف و نیز برای جلوگیری از بچه دادن کندو، باید از مهارت و دانش زنبورداری کافی برخوردار باشد.

در مقایسه با جلوگیری از بچه دادن کلنی در بهار، با ممانعت از ساخته شدن حجرۂ ملکه در داخل یک کلنی انجام می شود؛ در حالی که برای کنترل بچه دادن کلنی ، زنبوردار پس از به وجود آمدن حجره‎های ملکه حاوی لارو، اقدام به حذف آنها می کند.

کنترل و ممانعت از بچه دادن کلنی در بهار ، یکی از کارهای مهم زنبورداری است. در اوایل بهار، کلنی هایی که زمستان را پشت سر گذاشته اند، شروع به افزایش جمعیت می کنند و برای شهدآوری به کندو آماده می شوند.

تعویض کندوهای فرسوده و شان های شکسته یا آنهایی که حاوی تعداد زیادی حجره پرورش زنبور نر است، تمیز کردن بدنه کندو، درپوش داخلی و اجزای دیگر کندو کارهای ساده ای هستند که بایست در اوایل این فصل انجام شوند.

با افزایش جمعیت کلنی‌ها‎ ، از هر کندو تعداد بیشتری زنبور به جمع آوری شهد و گرده گل ها می پردازند و طبعا مقدار بیشتری شهد و گرده گل در هر کندو ذخیره می شود.

در اوایل بهار که جمعیت کلنی ها زیاد نیستند ، بسیار ساده است که ملکه را در کندو پیدا کرد.

این موقع از سال از نظر تولید بچه ، کندو بسیار حساس است ، زیرا جمعیت کلنی ها تمام فضای کندو را احاطه کرده و غریزتاً کلنی ها آماده تکثیر می باشند .

از یک کلنی نسبتا خوب، سالانه حدود ۴۵ کیلوگرم عسل مازاد بر نیاز کلنی برای زنبوردار قابل برداشت است. به طور کلی توصیه می شود که در هر زمان از سال، ۷ تا ۹ کیلوگرم عسل درون کلنی و در اختیار زنبورها قرار داشته باشد.

خمیر شیرین پروبی (جایگزین آپی پاستا)، خمیر شیرین پروپی جیره غذایی مناسبی جهت زمستان گذرانی زنبور می باشد.این محصول از قندهای ساده و سهل الهضم ساکارز، گلوکز و فروکتوز تشکیل شده است

کیک عسل پروبی با استفاده از منابع پروتئینی هیدرولیز شده فرآوری گردیده که مواد دفعی کمی داشته و جذب بالایی دارد. در کیک عسل پروبی مواد معدنی، مولتی ویتامین و چربی لحاظ گردیده تا سبب تنظیم متابولیسم زنبور و کاهش استرس در کندو گردد.

برای دیدن سایر مقالات کلیک نمائید